Czerwiec 2023

Święta greckie i ważne dni w czerwcu

Ciekawe wydarzenia, które będą miały miejsce w czerwcu 2023.

4/6 Zielone Świątki lub Pięćdziesiątnica

Pięćdziesiątnica nazywana jest w Nowym Testamencie zesłaniem Ducha Świętego na Apostołów, które nastąpiło pięćdziesiątego dnia po żydowskiej Pasce (Dz II 1-41). Na pamiątkę tego wydarzenia chrześcijanie obchodzą co roku ze szczególnym przepychem święto Zesłania Ducha Świętego, a to dlatego, że teologicznie dzień ten uważany jest za narodziny Kościoła.

5/6 Zesłanie Ducha Świętego

Święto Zesłania Ducha Świętego jest ruchome. Obchodzone jest zawsze w poniedziałek, 7 tygodni po Wielkanocy i przypada w dzień po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Pięćdziesiątnicy). Ten dzień jest świętem dla służb publicznych i wielu pracowników.

Super markety i sklepy spożywcze są w ten dzień otwarty. Muzea i zabytki również.

Czy warto przyjechać do Aten w czerwcu?

Czerwiec to początek lata!

To idealny czas na leżakowanie i plażowanie (choć dla wielu morze jest jeszcze za zimne). Organizowane są liczne festiwale, koncerty, przedstawienia na świeżym powietrzu (sprawdź tutaj). Mogą się zdarzyć chwilowe opady deszczu.

Średnie temperatury maja 24°C (najniższa średnia) | 29°C (średnia) | 31°C (najwyższa średnia)

Pogodę sprawdzaj na stronach meteo.gr i freemeteo.gr.

Praktyczne informacje na temat przyjazdu do Aten w czerwcu

-wybierz się nad morze lub na pobliską wyspę

-unikaj zwiedzania zabytków na świeżym powietrzu w samo południe, może być za gorąco

-miej ze sobą czapkę lub kapelusz,okulary przeciwsłoneczne, olejek do opalania i środek przeciw komarom

Opis zdjęcia

Czerwiec 2023

Zatoka Mikrolimano w Pireusie.

Mikrolimano to mały port (i to dokładnie oznacza jego nazwa: mikro, czyli mały i limani, czyli port) jest dziś miejscowością turystyczną i wchodzi w skład dzielnicy Kastella. Znajduje się w północno-wschodniej części półwyspu Pireus, graniczy z dzielnicą Neo Faliro. Dziś, za sprawą kawiarni i nocnych centrów rozrywkowych, dała impuls do intensyfikacji nocnej rozrywki.

W czasach bizantyjskich nazywano go Fanari, prawdopodobnie ze względu na istnienie latarni morskiej lub latarni przy jego wejściu. Nazywano go Turkolimano od czasów rewolucji greckiej 1821 r.